polski english
« powrót
Peer Support 2012
09 października o 17:26;   

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland Oddział Gdańsk przygotowało dla nowo przyjętych studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego projekt "Peer Support".  Miał on na celu wprowadzić pierwszaki w realia naszej uczelni poprzez różne gry i szkolenia. Była to niewątpliwie niepowtarzalna szansa na integrację i dobrą zabawę!


Akcja odbyła się w dniach 27-28 września 2012 na terenie kampusu GUMedu. Pierwszego dnia prawie 40 osób z kierunków: lekarski, pielęgniarstwo, analityka medyczna, techniki dentystyczne i inne, wzięło udział w warsztatach integracyjnych.  Następnie, nie dając młodym nawet chwili wytchnienia,  rozpoczęła się Gra Miejska, czyli nowa, zyskująca coraz większą popularność forma grupowej zabawy, w której uczestnicy są angażowani w wykonywanie rozmaitych zadań oraz rozwiązywanie zagadek.
W tym przypadku planszą gry był kampus GUMedu, studenci kierując się rozmaitymi wskazówkami musieli dotrzeć m.in. do sal seminaryjnych embriologii, gdzie pytano ich o metody antykoncepcji, zdobyć podpis pracownika Uczelnianego Biura Rekrutacyjnego, zapoznać się z historią naszej Alma Mater w Muzeum GUMedu, znaleźć drogę na piętro 0, gdzie mieści się prosektorium czy odpowiedzieć na pytanie dotyczące władz uczelni w Rektoracie. Na koniec dnia przeprowadziliśmy Konkurs Wiedzy Medycznej,  w którym studenci mogli zdobyć atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy dostali też upominki w postaci gadżetów GUMedu oraz książek.

28 września 2012 po uroczystości Immatrykulacji odbyło się spotkanie informacyjne studentów starszych lat z pierwszakami. Omówione zostały wszystkie przedmioty na I roku oraz gastronomia i zaplecze kampusu. Zapoznaliśmy też pierwszaki z podstawową terminologią studencką. Staraliśmy się przekazać nowym kolegom i koleżankom wiele przydatnych informacji „jak przeżyć pierwszy rok”, na co warto zwrócić uwagę, czego się wystrzegać. Rozdaliśmy również poradniki - „Niezbędnik studenta – Ogarnij się w GUMie”. Cały projekt zakończyliśmy Imprezą Integracyjną. Pierwszaki jak i studenci z wyższych lat bawili się wspólnie do białego rana w Kongo Barze w Sopocie.

Warto wspomnieć, iż oprócz głównej, 2-dniowej akcji, wspieraliśmy również pierwszaki od strony internetowej. Specjalnie dla nich stworzyliśmy społeczność Peer Support na Facebooku oraz specjalny adres mailowy, na który mogli wysyłać swoje pytania, a dzięki temu rozwiać każdą wątpliwość jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Projekt został zorganizowany przez Team Peer Support w składzie: Karolina Garnicka,  Adrian Płocharczyk, Bartosz Czapski, Amanda Sobolewska, Jarosław Sikorski, Agnieszka Paturej i wielu innych.

 

Agnieszka Paturej

Koordynator Lokalny Projektu

               „Peer Support”

      IFMSA – Poland Oddział Gdańsk

Warsztaty integracyjne
Paweł Iwanowicz - prowadzący warsztaty
Scenki rodzajowe
"U prezydenta" :)
Gra Miejska - w podziemiach Centrum Medycyny Inwazyjnej
IFMSowy indeks!
Gdzieś w labiryncie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego
Gra Miejska - Ile stron ma Bochenek? :)
Tajemniczy Black Box...
Gra Miejska - Anatomia dla początkujących :)
Gra Miejska - Histologia
Gra Miejska - Muzeum GUMed
Spotkanie informacyjne
Agnieszka Paturej - Koordynator Lokalny Projektu "Peer Support"
Spotkanie informacyjne
Czas na integrację! :)
Kolega chyba przyszedł prosto z Immatrykulacji... :)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl