polski english
« powrót
"Zdrowie pod Kontrolą" - 16.11.2013
21 listopada o 14:54;   

 

W minioną sobotę, 16 listopada 2013 r. studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach festiwalu zdrowia pt. „Zdrowie pod Kontrolą” przebadali i wyedukowali ponad 190 mieszkańców Trójmiasta. Akcja odbyła się w Galerii Przymorze, a jego głównym organizatorem był Oddział Gdańsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

„Zdrowie pod Kontrolą” to projekt ogólnopolski, który odbywa się jednego dnia w 12 największych miastach w Polsce. Łączy on ze sobą niemal wszystkie inicjatywy podejmowane w ramach Programu ds. Zdrowia Publicznego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jego celem jest szeroko pojęta edukacja prozdrowotna oraz przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

Mieszkańcy Gdańska odwiedzający w tym dniu Galerię Przymorze mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych (pomiaru glikemii, składu i masy ciała, ciśnienia tętniczego, dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu) oraz porady lekarskiej udzielanej przez absolwentów GUMed. Za wymienione stanowiska byli odpowiedzialni miedzy innymi członkowie Studenckiego Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii GUMed. Ponadto, edukatorzy z Programu ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Ginekologii Onkologicznej oraz edukatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi przedstawiali zagadnienia związane z nowotworami układu rozrodczego u kobiet i mężczyzn. Na koniec „ścieżki zdrowia” pacjenci mieli także okazję dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia, profilaktyki osteoporozy oraz alkoholowego zespołu płodowego. Członkowie gdańskiego oddziału Młodej Farmacji, przygotowali na swoim stoisku degustację własnoręcznie wykonanej herbaty na przeziębienie, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Dodatkową atrakcją festiwalu były pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia na fantomach, które przeprowadzili członkowie Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Ratunkowej.

Mamy ogromną nadzieję, że akcja, w której z wielkim zaangażowaniem wzięło udział  ponad 80 wolontariuszy, sprawiła, że teraz mieszkańcy naszego miasta trzymają swoje zdrowie pod kontrolą!

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl