polski english
« powrót
Tramwaj zwany Pożądaniem
14 stycznia o 21:50;   

2 grudnia 2017 roku w Gdańsku po raz kolejny wyjechał na tory Tramwaj Zwany Pożądaniem. To akcja prowadzona przez Gdański Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, której celem jest przybliżenie społeczeństwu problematyki zdrowia reprodukcyjnego i AIDS.

Tramwaj Zwany Pożądaniem jest corocznym projektem organizowanym przez młodych ludzi i dla młodych ludzi. Jest on odpowiedzią na stale zwiększająca się w Polsce ilość osób zakażonych HIV, czyli ludzkim wirusem upośledzenia odporności, co najczęściej dotyka tych, którzy nie zawsze pamiętają o podstawach profilaktyki.

Podczas trwania akcji specjalnie oznakowany tramwaj poruszał się po gdańskich ulicach, rozwożąc za darmo pasażerów. Wnętrze pojazdu zostało specjalnie przygotowane do jego wyjątkowej funkcji, sam tramwaj posłużył za miejsce osobnej imprezy, w której wziąć udział mógł każdy znajdujący się aktualnie na przystanku. W środku obecni byli studenci pełniący rolę edukatorów, szerzący świadomość o HIV, AIDS, możliwości wykonania badania na obecność wirusa HIV za darmo w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym oraz zdolni udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania w tej dziedzinie. W tym roku udało się nam dotrzeć aż do 400 osób i porozmawiać z nimi o problematyce HIV i AIDS.

W Tramwaju można było też spotkać wiele innych atrakcji – w trakcie przejazdów obecny był DJ, a studenci zapewnili również rozrywkę w postaci gier towarzyskich i konkursów. Każdy pasażer otrzymał ulotki informacyjne i gadżety związane z akcją.

Inicjatywa studentów nie jest tylko lokalnym wydarzeniem – podobna akcje odbyły się także w Katowicach, Krakowie i Szczecinie, gdzie z równą skutecznością przyszli lekarze promowali odpowiedzialne zachowania.

 

 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl