polski english

Daphne

 

 

Czy wiesz, że 7 na 10 dzieci w Polsce doświadczyło w swoim życiu przemocy, co 3 kobieta w naszym otoczeniu pada ofiarą przemocy za sprawą męskiej supremacji, co 10 mężczyzna doświadcza przemocy fizycznej, a co 5 – przemocy psychicznej? Problem przemocy mimo wielu kampani wciąż jest obecny w naszym społeczeństwie, dlatego także my jako IFMSA-Poland przyłączamy się do walki z nią. 

 

Daphne to projekt, który powstał z myślą o kobietach, ich wartości i możliwościach, które często są niszczone przez lęk przed kolejnym dniem w swoim własnym  domu i nie jest to z pewnością problem marginalny. Swoim działaniem chcemy prowadzić do podnoszenia świadomości społeczeństwa o istniejącym problemie, który niestety w wielu kręgach jest nadal traktowany jako tabu. 
W kolejnych latach projekt został rozbudowany o profilaktykę przemocy wobec dzieci, a także mężczyzn. 

Co roku organizujemy kursy samoobrony, a także szereg szkoleń i zajęć, które mają przygotować nas jako przyszłych lekarzy do rozpoznawania przemocy i jej przeciwdziałania. Stawiamy na własną edukację, by w przyszłości móc pomóc swoim pacjentom, jak najlepiej umiemy, a także by zawsze pozostawać czujnym na objawy przemocy.

 

Koordynatorzy Lokalni Projektu "Daphne":

WAKAT

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl