polski english

Leczyć Bez Uprzedzeń

“Leczyć Bez Uprzedzeń” to akcja mająca na celu uświadomienie przyszłym medykom jak radzić sobie w kontaktach z pacjentami którzy wyróżniają się czymś w społeczeństwie. Muzułmanin, osoba transseksualna, osoba niepełnosprawna - spotykamy ich w wielu sytuacjach, także w gabinecie lekarskim. Jak się wtedy zachować? Jak rozmawiać z takimi pacjentami?

W zawodzie lekarza nie ma miejsca na dyskryminację. Każdy pacjent przekraczający próg gabinetu liczy nie tylko na diagnozę i receptę, ale także na pomoc i wsparcie psychiczne. Dzięki projektowi “Leczyć Bez Uprzedzeń” przyszli lekarze mogą wziąć udział w warsztatach, podczas których dowiedzą się w jaki sposób traktować wszystkich pacjentów z szacunkiem i rozwijać tolerancję oraz jak pozbyć się uprzedzeń w stosunku do pewnego grona naszych przyszłych pacjentów.
W trakcie ogólnego wykładu oraz późniejszych warsztatów planowane są spotkania z przedstawicielami w/w grup społecznych na których każdy będzie mógł zadać pytania na trapiące go tematy oraz dowiedzieć się jak nie urazić drugiej osoby.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą/udziałem/pomocą w akcji polub nasz fanpage - https://www.facebook.com/leczycbezuprzedzengda oraz napisz wiadomość do koordynatora poprzez podanego fanpage’a lub mailowo!

 
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2018 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl