polski english

Marrow Hero

Nie każdy wie, że istnieje sposób ratowania życia, który jest w zasięgu ręki większości z nas i nie wiąże się z powikłaniami ani uszczerbkiem na zdrowiu! Projekt "Marrow Hero”funkcjonujący w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland podejmuje się wyzwania szerzenia idei dawstwa szpiku. Do jego głównych celów należy obalanie stereotypów dotyczących dawstwa, prezentowanie mitów, odpowiadanie na pytania i rozwiewanie wątpliwości zainteresowanych osób.

W Polsce corocznie przybywa ponad 6000 nowych przypadków białaczek. Często jedynym ratunkiem jest transplantacja szpiku kostnego. Jedynie 25-30% oczekujących na przeszczep znajduje swojego zgodnego genetycznie dawcę wśród członków rodziny. Dla pozostałych pacjentów poszukuje się „bliźniaka genetycznego” wśród dawców niespokrewnionych.

Celem projektu “Marrow Hero”jest rozpowszechnienie idei dawstwa szpiku poprzez prowadzenie zajęć “Peer education” w szkołach ponadgimnazjalnych oraz organizację rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego podczas akcji profilaktycznych m.in. w centrach handlowych.

Koordynator Lokalny Projektu

Magdalena Antoszewska

e-mail:  antmag3@gumed.edu.pl

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl