polski english

O programie

Program SCOME jest jednym z trzech najstarszych programów stałych w IFMSA. Został utworzony wspólnie z Programem Stałym ds. Zdrowia Publicznego i Programem Stałym ds. Wymiany Wakacyjnej w 1951 roku, na pierwszym Zgromadzeniu Ogólnym IFMSA (General Assembly), które odbyło się w Kopenhadze. Właśnie wtedy po raz pierwszy ustalono zasady i zakres działania programu SCOME, a przez ponad pięćdziesiąt lat ciągłego rozwoju i ewolucji, program ten stał się jednym z najsilniejszych filarów całego IFMSA.

Właśnie w takim momencie do działania wkracza Program SCOME.  Organizowane przez nas warsztaty, konferencje i spotkania mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, którym w programie studiów poświęca się mniej czasu. Edukacja medyczna jest na tyle potężną dziedziną wiedzy, że nigdy nie brakuje nam pomysłów na ciekawe tematy naszych spotkań. Niejednokrotnie na organizowane przez nas wykłady przychodzi więcej słuchaczy niż na wykłady obowiązkowe. Oprócz studentów gościmy także lekarzy, farmaceutów oraz ludzi niezwiązanych ze służbą zdrowia. To najlepiej świadczy o potrzebie propagowania wiedzy medycznej.

Jako studenci, którzy starają się zrobić coś dla innych studentów, zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, czego każdy z nas oczekuje i pragnie nauczyć się w czasie studiów. Dlatego chcemy propagować ideę tzw. nauczania problemowego (Problem Based Learning), dzięki czemu studenci, oprócz zwykłej wiedzy teoretycznej zyskują także umiejętności praktyczne. Wierzymy, że jest to bardziej efektywny model nauki, który dużo częściej spotyka się z aprobatą słuchaczy. Dodatkowo Program SCOME ma na celu przygotowanie i pomoc w organizacji takich wydarzeń jak konferencje, warsztaty itp.


Podsumowując działania Programu SCOME, należy zwrócić szczególną uwagę na ich dwojaki charakter. Wszystkie spotkania (konferencje, warsztaty) mają na celu przybliżenie tematu, któremu są poświęcone. Dodatkowo są one także doskonałym sposobem na zdobycie doświadczenia w zakresie organizacji podobnych spotkań. Oprócz tego staramy się wpływać na program studiów medycznych poprzez współpracę z władzami uczelni i konsultacje w zakresie kształcenia.

 

 

Kontakt:

LOME Gdańsk: Paula Szenejko

lome@gdansk.ifmsa.pl

tel. 506 721 966

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl