polski english

O programie

Program międzynarodowej wymiany naukowej SCORE umożliwia studentom uczelni medycznych pracę przy projekcie naukowym na zagranicznej uczelni. Głównym założeniem programu jest pogłębianie wiedzy teoretycznej podczas nabywania umiejętności prowadzenia badań naukowych. Praca badawcza odbywa się pod okiem tutora, który sprawuje opiekę nad studentem. Daje to szansę poznania oraz skorzystania z doświadczeń, rozwiązań i  technologii stosowanych przez najlepsze ośrodki naukowe na świecie. Umożliwia także indywidualne podejście do każdego  z uczestników wymiany i poszerzanie jego zainteresowań.


Projekty naukowe obejmują zakres praktycznie wszystkich dziedzin medycyny,  odzielone są przy tym na trzy główne grupy: projekty z zakresu basic science, a także projekty kliniczne z pracą laboratoryjną lub bez pracy laboratoryjnej.

Standardowo wymiana trwa 4 tygodnie i najczęściej odbywa się podczas miesięcy wakacyjnych (lipiec, sierpień, wrzesień), choć trzeba pamiętać, że sezon wymian w  IFMSA trwa cały rok.

Na zakończenie projektu student może być proszony o przygotowanie plakatu,  artykułu bądź innej formy prezentacji wyników swojej pracy.

W czasie wolnym uczestnicy wymiany SCORE mają także niepowtarzalną okazję  poznania nowych ludzi i kultur, biorąc udział w licznych atrakcjach  i wycieczkach organizowanych przez studentów goszczących.

 

Kto może wyjechać w ramach SCORE?


Studenci ze WSZYSTKICH KIERUNKÓW Uczelni Medycznych!*

Studenci po KAŻDYM roku studiów!
 

Na wymianę SCORE może wyjechać każdy członek IFMSA-Poland, zainteresowany pogłębieniem swojej wiedzy związanej z prowadzeniem badań naukowych w klinikach i laboratoriach na całym świecie. Na wymianę naukową mogą wyjechać studenci ze wszystkich kierunków naszego Uniwersytetu Medycznego. W przypadku studentów spoza kierunku lekarskiego, wybrany projekt musi uwzględnić możliwość odbycia wymiany naukowej przez studenta z innego kierunku niż lekarski.

 

I NAJWAŻNIEJSZE:  Szansę na wyjazd mają także studenci I ROKU!!!

 

*Osoby spoza kierunku lekarskiego, zanim złożą aplikację do danego kraju proszone są o kontakt z osobą koordynującą wymianę naukową w danym oddziale, w celu potwierdzenia, że jest możliwy wyjazd i udział w danym projekcie osoby z kierunku innego niż lekarski.

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na nasz fanpage Exchanges SCOPE&SCORE IFMSA-Poland:

https://www.facebook.com/ExchangesIFMSAPolandPL/

 

 

Kontakt:

Aleksandra Cegła

Koordynator Lokalny ds. Wymiany Naukowej IFMSA-Poland / Local Officer on Research Exchange IFMSA-Poland
Email: 
lore@gdansk.ifmsa.pl
Oddział Gdańsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl