polski english

Pink Lips Project

Rak Szyjki Macicy dotyczy 1,4mln kobiet na całym świecie. Każdego roku ponad 500 tys. pacjentek  słyszy diagnozę " RSM". Około 300 tysięcy umiera. W Polsce co roku rozpoznanie raka szyjki macicy słyszy ponad 3300 kobiet. Co druga chora kobieta umiera. W Polsce umieralność jest o 70% wyższa niż przeciętna dla krajów Uni Europejskiej.

Zaniepokojeni tymi danymi spostanowilismy postawić różową granicę raka.

 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Prewencji Raka Szyjki Macicy w dniach 22.01- 28.01.2018 r. przez pomalowane RÓŻOWE USTA umieszczane na portalach społecznościowych przypominamy kobietom o konieczności wykonywania cytologii i regularnego odwiedzania ginekologa.

Pink Lips Project stanowi event profilaktyczno-edukacyjny zainicjowany przez Oddział Gdańsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, mający na celu zwrócenie uwagi na problem wysokiej liczby zachorowań na Raka Szyjki Macicy.
 
 
 Na znak solidarności z kobietami walczącymi z RSM chcemy propagować symbol jedności jakim będą pomalowane na różowo usta.
 
Niech przez cały styczeń róż będzie z Nami!
 
Pink Lips Project to nie tylko znak, ale szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i sposobom przeciwdziałania tej chorobie.
 
Pokażmy, że razem możemy więcej! Razem mamy PINK POWER!!!
 
 
 
Koordynator Lokalny Projektu "Pink Lips Project":
 
Martyna Rogowska
e-mail: martyna.rogowska@gumed.edu.pl
tel.: 607547239
 
Natalia Brzezińska
e-mail: nataliabrzezinska@gumed.edu.pl
tel.: 608484868
*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl