polski english

POMORZEmy AFRYCE

Jesteśmy grupą, która łączy ludzi zainteresowanych działalnością charytatywną na obszarze Afryki i w innych dotkniętych ubóstwem miejscach świata. Naszym celem jest organizowanie zbiórek drobnego sprzętu medycznego, który następnie trafi w ręce lekarzy pracujących  w przychodniach/ szpitalach rozsianych po całym świecie. Włączamy się także w  wszelkie innego typu akcję zbiórkowe, które mają na celu stworzenie warunków do godnego życia i rozwoju na terenie Czarnego Lądu.

W ramach naszej działalności nawiązaliśmy współpracę z Redemptoris Missio z Poznania. Jest to organizacja stworzoną przez studentów i absolwentów medycyny, a także wielu innych ludzi dobrej woli. Fundacja jest inicjatorem zbiórek i odpowiada za transport zebranego na terenie Gdańska sprzętu do rąk lekarzy-wolontariuszy pracujących w Afryce.

Pomagamy także Danielowi Kasprowiczowi, który jest absolwentem dietetyki na Gumedzie. Daniel znajduje się obecnie na Madagaskarze, gdzie pracuje w ośrodku żywieniowym ( zbudowanym własnymi rękami!) , w którym karmione są najbardziej potrzebujące pomocy dzieci .

Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami. Chętnie skorzystamy z Twoich  pomysłów! ;)

Jeśli nie jest Ci obojętny los Afryki, jeśli wierzysz, że nawet drobne czyny są w stanie zmienić czyjąś rzeczywistość … Przyłącz się do nas! Razem możemy więcej :)

 

Wszystkie bieżące informacje na temat zbiórek znajdziesz na naszym fanpage’u:

https://www.facebook.com/groups/1590882487883965/

 
 

Kontakt:

Koordynatorka Lokalna Projektu:

Aleksandra Krajewska

 

Email: a.krajewska@gumed.edu.pl

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2017 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl