polski english

Psychiatria też dla ludzi

Projekt „Psychiatria też dla ludzi”, działający w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, pojawił się w naszym oddziale po raz pierwszy w roku akademickim 2015/16. Jest to projekt młody, organizowany w formie zajęć peer education, który dynamicznie się rozwija i powoli zdobywa popularność w Trójmieście.

Według szacunków WHO obecnie na depresję cierpi przeszło 350 mln ludzi na całym świecie, przy czym prawie połowa przypadków nie jest nawet zdiagnozowana. Mimo, iż roczne koszty leczenia osób z zaburzeniami nastroju/lękowymi w UE wynosi rocznie ok. 740 mld PLN, wiele osób nie traktuje zaburzeń psychicznych, a w szczególności depresji, z należytym dla niej szacunkiem, w przeciwieństwie do zaburzeń typowo somatycznych, jak nowotwór czy cukrzyca.

Celem projektu “Psychiatria też dla ludzi” jest przedstawienie sposobów klasyfikacji, diagnozowania oraz radzenia sobie z najpowszechniejszym obecnie zaburzeniem psychicznym, jakim jest depresja. Ponadto, projekt stoi przed trudnym zadaniem uświadomienia młodym ludziom, jak poważnym problemem jest samo zaburzenie, próbuje on przedstawić jak najbardziej wiarygodnie świat z perspektywy osoby depresyjnej, choć tak naprawdę dopóki depresja danej osoby nie dotknie, nie jest ona w stanie wyobrazić sobie co czuje i myśli osoba chora.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem depresji i chciałbyś poprowadzić taką lekcję, lub też chciałbyś, aby lekcja o takiej tematyce odbyła się właśnie w Twojej szkole – proszę o kontakt :)

 

Koordynator Lokalny Projektu

Nicole Geryk

e-mail: nicole.geryk@gmail.com

email2: psychiatria.tezdlaludzi@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl