polski english

Ratowanie na Spontanie

Ratowanie na Spontanie to projekt, który powstał w naszym Oddziale w 2012 roku i organizowany jest w formie zajęć peer education.

Celem warsztatów jest wytłumaczenie uczestnikom najprostszych i najbardziej praktycznych zasad udzielania pierwszej pomocy przez omawianie realnych sytuacji. Słuchacze biorą czynny udział przez przedstawianie swoich propozycji zachowania w konkretnych zdarzeniach.

Chcemy, aby każdy uczestnik zrozumiał, że do działania na miejscu zdarzenia nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza, a wystarczyć mogą dwie ręce i głowa pełna dobrych pomysłów. Podczas szkolenia duży nacisk jest również kładziony na zasady zachowania bezpieczeństwa przez ratującego oraz umiejętność przekazywania informacji dyspozytorowi pogotowia ratunkowego.

Warsztaty kierujemy do uczniów szkół na terenie Trójmiasta. W roku szkolnym 2012/2013 w naszych zajęciach wzięło udział ponad 300 osób i planujemy znacznie zwiększyć tę liczbę w najbliższych miesiącach.

Jeśli chcesz dołączyć do grona edukatorów lub nie możesz się już doczekać warsztatów w Twojej szkole - napisz, na pewno odpowiemy!

 

Koordynator Lokalny Projektu

Aleksander Goll

 

 

logo RnS

logo RnS

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl