polski english

Zaburzenia Odżywiania

Zaburzenia odżywiania są coraz częściej spotykanym problemem, szczególnie w krajach o kulturze zachodniej, w tym w Polsce. Chorują głównie kobiety, co nie oznacza jednak, że schorzenia te nie dotyczą mężczyzn. Statystyczny szczyt zachorowalności to II dekada życia, ale odnotowuje się bardzo dużo przypadków w wieku szkolnym.

W związku z tym studenci IFMSA-Poland powołali do życia projekt, który szerzy informacje na temat anoreksji, bulimii i kompulsywnego objadania się wsród młodzieży szkolnej. Jest to grupa wiekowa bardzo podatna na wpływ mediów i otoczenia, wśród której uświadomienie problemu i konsekwencji zaburzeń odżywiania oraz prewencja mają ogromne znaczenie.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Podczas krótkiego wykładu przygotowanego przez nas, staramy się wspólnie z młodzieżą ustalić podstawowe fakty na temat anoreksji bulimii i kompulsywnego objadania się:

  • od czego się zaczyna, jak postępuje i do czego prowadzi
  • dlaczego w ogóle się zaczyna
  • jakie objawy możemy zobaczyć, a jakie są ukrywane
  • jak można pomoc
  • gdzie się zgłosić
  • jak zapobiec

...i wiele innych, które wynikają podczas dyskusji z uczniami.

 

 Do akcji może przyłączyć się każdy student, który chce poszerzyć nieco swoje wiadomości z dziedziny zaburzeń odżywiania i ma trochę odwagi, by przekazać ją innym. Zajęcia w szkole, oprócz ogromnej satysfakcji, dają nam możliwość zdobycia umiejętności przemawiania do większej grupy ludzi tak, by zainteresować ich tematem i skłonić do wspólnej dyskusji.

 Uczniowie są chętni do współpracy. Większość słyszała już nieco o zaburzeniach odżywiania, ale jest jeszcze mnóstwo informacji, którymi udaje nam się ich zaskoczyć.

 Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!

 

Koordynatorzy Lokalni Projektu

Kinga Hajduk

e-mail: zogdansk@gmail.com

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl