polski english

Zdrowie pod Kontrolą

„Zdrowie pod Kontrolą” to projekt, który podczas jednego dnia festiwalu łączy ze sobą niemal wszystkie inicjatywy podejmowane w ramach Programu ds. Zdrowia Publicznego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jego celem jest szeroko pojęta edukacja prozdrowotna oraz przeprowadzanie podstawowych badań profilaktycznych.

Dostrzegając problem późnego wykrywania chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie, wychodzimy temu naprzeciw! W trakcie akcji, która najczęściej odbywa się w galerii handlowej, grupa przeszkolonych wcześniej wolontariuszy (studentów i młodych lekarzy)  wykonuje pomiary ciśnienia tętniczego, cukru i cholesterolu we krwi oraz oblicza wskaźnik BMI. Dodatkowo można skorzystać z porady dietetyka, uzyskać pomoc w rzucaniu palenia oraz dowiedzieć się więcej na temat chorób układu rozrodczego i raka piersi. „Ścieżce zdrowia”, utworzonej przez stoiska zajmujące się wymienionymi wyżej badaniami i poradami, towarzyszą także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Podobne akcje od wielu lat odbywają się w ramach działalności IFMSA-Poland w 9 oddziałach na terenie całej Polski (Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Poznań, Śląsk, Wrocław). Docieramy do ludzi nie tylko w dużych miastach, poprzez festiwale w galeriach handlowych, ale także do mieszkańców wsi, organizując tak zwane „białe soboty”. Do tej pory przebadaliśmy ponad 23 500 osób! Dzięki naszej inicjatywie wiele osób, do tej pory stroniących od badań kontrolnych, zdecydowało się na wizytę u lekarza w celu dalszej diagnostyki swojego problemu. Jest to nasz wielki sukces, ponieważ właśnie w ten sposób zwiększamy szansę pacjenta na szybsze pokonanie potencjalnej choroby!

Tej wiosny zawitamy ze „Zdrowiem pod Kontrolą”  1 kwietnia!

 

Koordynator Lokalny Projektu

Natalia Sidz

lpo@gdansk.ifmsa.plLokalny patronat medialny:

RemediuM - pismo studentów GUMed

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail

Współpraca

© 2019 IFMSA-Poland Oddział Gdańsk
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl